03 March 2016

SEKTÖR ZİRVESİ

SEKTÖR ZİRVESİ
DİJİTAL MEDYADA ZAYIF OLAN FİRMALAR İLERİDE ÇOK ZORLANACAK Sektör zirvesinin ikinci günü öğrencilerle biraraya gelen  TrampAD  RO&B ajans başkanı ve kreatif Direktörü Mustafa ERKEMEN öğrencileri reklamcılık sektörü hakkında  bilgilendirdikten sonra, üniversitenin hangi bölüm olursa olsun bu sektörde kariyer yapabilecekleri konusunda deneyimlerini paylaştı.

Ayrıca Dünya’da masaüstü reklamcılığın yerini dijital medyanın aldığını ve dijital medya reklam türleri hakkında bilgi verdikten sonra, sosyal medyada reklam yaparken hedef kitleye daha kolay ulaşabildikleri konusunda öğrencileri bilgilendiridi. Dijital Medyada zayıf olan veya olmayan firmalar bu değişime ayak uydurmadıkları takdirde değişimi iyi yönetmemiş olacak ileride çok zorlanacak dedi. Panelin sonunda öğrenciler Erkemen’i soru yağmuruna tuttu.

Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğrenci Topluluğu’nun 2013 yılından itibaren Çukurova Üniversitesi öğrencilerini farklı sektörlerden gelen kendi alanlarında başarılı olmuş konuşmacılar ile buluşturma, konuşmacıların kariyerleri hakkında bilgi edinmelerini sağlamak ve kendi kariyerlerine yön vermek amacıyla Sektör Zirvesi organizasyonlarından biri daha gerçekleştirdi.

Organizasyonda, gelişen ve değişen teknolojiye sektörlerin nasıl ayak uydurduğu konusu ele alınacak. Öğrenciler Topluluğu, bu yıl Sektör Zirvesi organizasyonunun konusunu “DEĞİŞİMİ YÖNETİN” 2-3 Mart 2016 tarihlerinde Ç.Ü.’nün 550 kişilik Mithat Özsan Konferans Salonunda gerçekleştiriİlen ve toplam 10 oturumdan oluşan oturumda  öğrencilerin çabaları görmeye değerdi.